Back to Question Center
0

Semalt: Google Analytics'te Yönlendiren Spam Nasıl Filtrelenir?

1 answers:

Spam, nereden çıktığına bakılmaksızın, görmekten hoşlanmayacağınız gelen dijital çöpdür. Kişisel bilgilerinizi kullanmayı düşünüyor, online banka hesabınızdan para çekiyor ve bilgisayarınıza virüsleri ve zararlı yazılımları indiriyor. Spam gönderenler e-postalar, blog yorumları, sosyal medya beğenileriniz ve forumlarınız aracılığıyla sizi bulmaya çalışırlar. Google Analytics ile, analiz raporunuzu yok eden ve pazarlama kararlarını kötüye kullanan spam trafik botlarına bir isim koymak kolaydır.

Yönlendiren Spam Nedir?

Yönlendiren spam, havale bombardımanı, günlük spam, tarayıcı spam olarak da bilinen Referrer spam, web tarayıcılarının sitenize tekrarlanan ziyaretler yapmak için sahte yönlendiren URL'ler kullandığı arama motoru spamleme tekniğidir. Web tarayıcıları kendilerini ünlü bir marka adına gizlemeye çalışırlar ve başka bir sitenin web sitenize okunaklı görüntüler verdiğine inanmanızı sağlamayı düşünüyorlar. Google Analytics hesabında, bu etkiyi web trafiği yönlendirme listesinde görebilirsiniz. Bu listeyi kontrol etmek için Edinme seçeneğini tıklattıktan sonra Tavsiyeler seçeneğini tıklayın. Google Analytics, sitenize trafik gönderen URL'lerin listesini verir.

Nasıl filtrelenirler?

Burada Semalt 'ten üst düzey bir uzman olan Alexander Peresunko, gelecekte sitenizin endekslemesinden spam botların nasıl bulunacağı ve filtreleneceğini gösterecektir.

1. Öncelikle, yönlendiren spambotları belirlemelisin. Bunun için Google Analytics hesabını açıp Yönetici bölümünü tıklamalısın.

2. Sonra, Tüm Trafiğe tıklayın ve ardından Yönlendirmeler seçeneğini tıklayın. Yasa dışı yönlendirme web sitelerinin listesini görürseniz, botların sitenize dönmesini engelleyen filtreleri ayarlamanız gerekir.

3. Filtrelere bir tıklamayla Görünüm bölümünü seçmelisiniz.

4. Bir sonraki adım, Filtre Ekle seçeneğini tıklamak ve yeni filtreler oluşturmaktır.

5. Www.abc.com için yönlendiren spam gibi her zaman süzgeçlerinize uygun bir ad vermelisiniz.

6. Filtre Türü için, Özel seçeneğini tıklatmalısınız.

7. Sonra, sahte trafiği hariç tutmalısınız. Filtre Deseni seçeneği için, bu bölümü hatalı yazdığınızdan emin olmalısınız. Daha fazla ayrıntı için Google'ın destek kılavuzunu kontrol edebilirsiniz.

8. Kullanıcılar filtre başına 255 karakterle sınırlıdır; bu nedenle, yönlendiren spam botlara ve girilecek çoklu alan adlarına sahipseniz bunları ayırmalısınız.

9. Filtreyi oluşturduktan sonra, pencereyi kapatmadan önce Kaydet düğmesini tıklamayı unutma.

Filtreleri web trafiğine dayalı olarak görünümleri nasıl etkileyecekleri konusunda doğrulamak mümkündür. Filtrelerinin doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığından emin olmak için sık sık kontrol etmelisiniz. Aldığınız trafik miktarına bağlı olarak, Yönlendirme listesine daha sıklıkla bakabilirsiniz. Tavsiye edilen spam'ın web sitenizi ziyaret etmediğini unutmamalısınız. Bunun yerine, sahte görüntüler oluşturur ve hemen çıkma oranı% 100'dür. Sitenizin güvenliğini sağlamak için hayalet spam'ı da engellemelisiniz. Bunun için, sitenizin ziyaret kaynaklarını doğrulamaya dayalı geçerli ana makine filtreleri oluşturmanız gerekir.

November 26, 2017