Back to Question Center
0

Semalt: Google Analytics'ten Spam Trafiğini Kaldırmak İçin 3 Kolay Yöntem

1 answers:

Yakın bir zamanda Google Analytics trafiğini kontrol ettiyseniz ve yüksek darbe gözlemlediyseniz, şans sitenizin yanlış trafik aldığı olasılığıdır. Bazen yeni bir web sitesi kurmanız, en son tasarımlar üzerinde çalışmanız ve yazdığınız mesajların kalitesini kontrol etmeniz için bol zaman harcamanız gerekir. Trafik kaynaklarıyla ilgili araştırmaya başlarken, robotların ve örümceklerin heryerinde bulacaksınız. Ayrıca ransonic veya darodar gibi tavsiye web sitelerini bulabilir ve hemen çıkma oranının aşırı yüksek olduğunu farkedeceksiniz - kickvox. Buna ek olarak, bir kullanıcı, içeriğiniz veya hizmetlerinizle ilgilenmediği için web sitenizde yalnızca birkaç saniye geçirecektir.

Alınan ziyaretçilerin türüne (tavsiyeli spam, örümcek, robot, tarayıcı spam ve hayalet spam) bağlı olarak, Semalt () adresinden en iyi uzman olan Ross Barber'ın sağladığı tekniklerle trafiği temizleyebilirsiniz. 

Yöntem 1: Birden Çok Yönlendirme Spam Segmenti Oluşturun

Örümcekleri ve botları yok etmek için tavsiye spam bölümleri oluşturabilirsiniz. Sahte yönlendirmeleri kullanarak, yönlendirme ve hayalet spam, düşük kaliteli trafikle web sitelerinizi bombardıman eder. Tavsiye edilen istenmeyen posta, web sitenizle hiç ilgilenmez ve Google Analytics verilerinizi kandırmaya çalışır. Bu yöntemle, yönlendirme spam'ı web sitenizde sahte gösterimler üretir ve ürün ve hizmetlerinin İnternet'te beğeneceğini umar. Yönlendirme dışlama listelerini oluştururken, yönlendirme spam'si doğrudan trafik olarak görünecektir.

Bu doğrudan trafik, web sitenizin sayılarını artıracak ve bu trafiği engelleyen tek filtre, özelleştirilmiş bir filtredir. Yönlendirme istenmeyen posta segmentleri oluşturmak için Hedef Kitle> Teknoloji> Ağ bölümüne gidip ana boyutunuz olarak Ana Bilgisayar adını seçmelisiniz. Daha fazla araştırma için verilerinizi Excel'e aktarabilirsiniz. Kullanıcıları gün boyunca farklı ziyaretler ve yüksek hemen çıkma oranıyla kontrol edin ve davranışlarını fark edin. Bu yöntem, botlar ve örümcek ajan dizesi üzerinden kim olduklarını bildirmezse çalışamaz.

Yöntem # 2: Google Analytics'in Robot / Örümcek Aracı'nı kullanın

Google Analytics'in robot aracını kullanarak sahte trafikten kurtulabilirsiniz. İlk adım, önceden hazırlanmış Google filtrelerini kontrol etmektir. Önceden oluşturulmuş filtre genellikle "Bilinen Örümceklerden ve Köplerden İsabetleri Hariç Tut" olarak adlandırılır. Yönetici bölümüne gidin ve isabetleri bilinen örümceklerden ve botlardan hariç tutun. Robotlar, botlar ve örümcekler hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız, içeriğinize ve web sitenize zarar vermelerini önlemek için filtreler oluşturabilirsiniz. Sayfalarınızı, analytics etiketini etkinleştirmeden, örneğin Google Analytics sayfa görüntüleme gibi dizine ekledikleri için, bazı robotlar ve örümcekler siteniz için iyi bir seçenektir. Ve bazı örümcekler kötü niyetli amaçlarla web sitelerini tarar. Google Analytics hesabınızda hem faydalı hem de zararlı örümcekleri ve botları görebilirsiniz.

Çoğunlukla, siteniz için kötüdürler ve karmaşa yaratabilirler. Ayrıca, web analitiği trafiğini şişireceklerdir. Bu nedenle, kötü botların verilere gelmesini önlemek için Google Analytics hesabındaki Bot Filtreleme seçeneğini tıklamanız gerekir. Sonuçlarınız ortaya çıktığında, çok sayıda ana makine adını görebilirsiniz. Bu listeyi Excel'e aktarın. İçeriğinizi "y" terimiyle kopyalayan ana makine adlarını işaretlediğinizden emin olun. Bazı ana bilgisayar adları büyük markalar ve ünlü şirketler olarak tanınabilir, ancak aslında hayalet spam olur. "Y" listesini ele alarak, özel bölümler oluşturabilir ve bu segmentlere ev sahibi adları ekleyebilirsiniz.

Yöntem # 3: .htaccess Dosyası ile Paletli Spam'i ortadan kaldırın:

Yapabileceğiniz bir diğer şey, .htaccess dosyasını düzenleyerek spam'ı ortadan kaldırmaktır. Birden fazla dezavantaja sahip olduğu için bu yöntemi önermiyoruz, bu nedenle dikkatli bir şekilde ilerlemelisiniz ve ne yapılacağına dair bir fikriniz yoksa .htaccess dosyasını düzenlememelisiniz. Her şeyden önce örümceklerin ve botların nereden geldiğini belirlemelisin. Alanların listesini bulmak için bu tekniği kullanmakta özgürsünüz. .htaccess dosyasında kullanılması gereken kod şöyledir:

RewriteEngine üzerinde

Seçenekler + FollowSymlinks (Not: ISS veya Apache kullanıyorsanız, bu satırı eklemenize gerek yoktur.)

RewriteCond% {HTTP_REFERER} ^ http: //.alanadiadresim.gtldhere [NC, OR]

RewriteRule ^ (. *) $ - [F, L]

November 26, 2017