Back to Question Center
0

Semalt: Hakkında Bilmeniz Gereken Metin Tiplerini Çapa

1 answers:

arama motorunun optimizasyonunun ilk günlerinde, webmasterlar, anahtar kelimeleri geri bağlantılarda ve çapa metni olarak kullandıklarında sitelerinin arama motorlarında daha iyi sıralamasına yardımcı olacağını keşfetti. Google, tüm web sitelerinin içeriğini manuel olarak kontrol edemez; bu nedenle, bir web sitesinin sıralamasını artırmak veya azaltmak için bu sinyallere bağlıdır.

Frank Abagnale, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, farklı SEO taktik ve uygulamaları gibi, çapa metinlerinin iş web sitelerinin önemli bir parçası haline geldiğini kaydetti.

Çapa metinleri ve Penguen güncellemeleri:

Penguen 2 - great photography logos for free.0 her zaman SEO topluluklarında ve sosyal medyada tartışılıyor ve metinleri çapa üzerine yoğunlaştırdığı için kötüleşti. 2016 yılında, Google, çok sayıda promosyon anahtar kelimesi kullanan sitelerin bağlantılarını çapa metin olarak devalüe etti ve bağlantılarını spam web sitelerine yerleştirdi. Burada, bir Google bayrağını önlemek için kaçınmanız gereken ç tip çapa metnini tartıştık.

'1. EMD'ler, tavanlara uymayan çapaların% 60'ını kullanır:

Marka veya alan adı parayla para kazanmış bazı web sitelerinin, altıncı yüzde eşlenik çapa sahip olması ve en iyi şey, çapaların arama motorları cezalarına yol açmamasıdır.

2. EMD olmayanlar, eşleşen çapaların% 1 ila% 3'ünü kullanır:

EMD olmayanların eşleşen bağlantıların yalnızca yüzde biriyle üçünü kullandıklarını söylemek güvenlidir. Örneğin, hedeflediğiniz "para" anahtar kelimeniz marka veya alan adından farklıysa, eşleşen çapa sayısı yüzde üçün altına veya yüzde üç eşit olabilir. Çoğu site, çeşitlendirme stratejilerini daha iyi bir şekilde uyguluyor; Bunun için hedeflenen anahtar kelimeleri cümlecikler ve eş anlamlı kelimelerle karıştırıyorlar. Bundan dolayı, kısmen eşleşen çapalar, uzun kuyruk anahtar kelimeler ve eşanlamlı çapalar internette yüzde elli yüzeye çıkmaktadır. Alternatif olarak, marka adı ve etki alanı "para" anahtar kelimesiyle eşleşmediğinde, gelen metin bağlantı metni olarak yüzde bir ila yüzde yedi oranında olacaktır.

3. Çıplak URL genellikle bir çapa olarak kullanılır:

Çapa metnine sahip açık URL'lerin sayısının her geçen gün arttığını söylemek güvenlidir. Webmasterler ve blogcular tarafından çok sayıda (% 20-40) çıplak URL kullanılmaktadır ve namecheap.com (çapaların% 45'inde), sigara-satma.com (% 95) ve hotels.com (% 50'den fazla).

4. Tanımlayıcı olmayan çapalar kıttır:

Açıklayıcı olmayan çapaların sayısı yalnızca yüzde iki ila beş arasında değişmektedir.

5. Diğer dillerdeki çıpalar küçük türüdür:

İngilizce dışındaki dillerdeki anahtar kelime sayısı, marka veya alan adı başına% 0,3 ila% 0,7 aralığındadır.

6. Marka adı veya anahtar kelime melezleri:

Marka isimleri ve anahtar kelime melezleri, bir Google bayrağı önlemek için kullanılabilir. Seçtiğiniz markanın benzersiz ve etkileyici olduğundan emin olun.

, 7. Resim bağlantıları ve optimize edilmiş alt metni:

Resim bağlantınızdaki alt metin, en önemli sıralama faktörlerinden biridir. Sitenizin internette görünürlüğünü sağlamak için sık sık kullanmanız gerekir.

Alt satır:

Bu veri, çapa metninin çeşitli nişlere nasıl dağıtılacağını göstermektedir. Google cezalarından kaçınmak ve SEO stratejilerinizi eskisinden daha istikrarlı hale getirmek için bu yöntemlerden herhangi birini kullanabilirsiniz.

November 26, 2017