Back to Question Center
0

Semalt: İşinizi Yok Etebilecek 8 Black Hat SEO Taktikleri

1 answers:

Bir SEO şirketini her yeni bir projeyle meşgul ederseniz, özellikle siyah şapka taktikleriyle ilgili etik uygulamalarına dikkat etmeniz gerekir. Siyah şapka SEO uygulaması yalnızca uzun vadede SEO kampanyalarınız için düşük değeri getiriyor.

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Igor Gamanenko, bu makalede, müşterilerin daima uzak durması gereken 8 ortak kara taktikleri açıklıyor:

1. Makale İplikçiliği

Orijinal bir makalenin bir dizi varyasyonunu türetmek için yazılım kullanımını içerir - costo de hosting en colombia. Bu, makale boyunca eş anlamlı kelimeleri değiştirerek mümkün kılınmıştır. Yazılım ilk bakışta etkili görünen bir ton eşya garantisi verir. Bununla birlikte, bu makaleler büyük ölçüde tutarsız ve düşük değerdedir. Genellikle arama motorlarında ağır cezalara neden olurlar . Makale eğirme, web sitenizi, olumsuz bir arama motoru sıralamasından bahsetmemek için yasaklanacak.

2. Web Sitesi Denetimleri Oynatma

Bir web sitesi denetimi, web sitenizin genel sağlık durumunu kontrol eder ve aynı zamanda, düşük bir arama motoru sıralamasına neden olabilecek zayıf yönleri işaretler. Özellikle yeniden tasarlandıktan sonra bir web sitesi her zaman tutarsızlıklara uğrayacaktır. Zayıf noktaları bir denetim olmadan teşhis edilemeyeceği için bir web sitesi denetiminin önemini gözden geçirmek, uzun vadede ağır kayıplara neden olur.

3. Dizin Gönderme

Dizin gönderme her zaman kontrollü bir ortamda gerçekleştirilmelidir. 

4. Google Onu Zihinselliği Yakalayamıyor 

Bazen SEO şirketleri, Google gibi arama motorlarına ulaşmanın gücünü hafife alıyor. Teknoloji devi tüm siyah şapka SEO taktiklerini işaretlemek için çok sayıda mühendis ve sisteme sahiptir ve fiyat web sitesi sahiplerinin bir kerede pahalı bulduklarını ödediğini ödemektedir. Bir web sitesi de-indekslenebilir veya anında devalüe edilebilir.

 5. Bunların hepsi sıralamadaki her şeyden önce 

SEO pazarlamacılar sıralamayla fazla takıntılı değildir. Bu sıralamalar hayati bir SEO bileşeni olsa da, nihai hedef her zaman web trafiğinin satışa dönüşümü olarak kalmalıdır. SEO bir yatırımdır ve işe geri getirmelidir, bu nedenle pazarlamacılar anahtar kelime değerine öncelik vermelidir. 

 6. Garantili Sıralamalar 

Birçok şirket buna mağdur oldu. SEO kampanya servisleri edinmenin ve istenilen sonuca ulaşıldığında ödeme yapmanın cazibesi var. Yine de, hedef pazarını web sitenize getirmeyen düşük değerli anahtar kelimelere kurban gidebilir. Bu şirketler aynı zamanda hızlı sıralamalar için web sitenize spam gönderir.

 7. Ucuz Makaleler Alış 

Kendiniz daha kaliteli makale yazarken, ucuz ve muhtemelen düşük değerli makaleler çevrimiçi satın almanız gerekmez. Unutmayın ki içerik kraldır ve markanızı doğru ve kaliteli içerikle oluşturmanız gerekir. İçeriği kendiniz yazın veya kaliteli içerik üreten bir profesyonel kiralayın. 

 8. Kapı Sayfaları 

Giriş sayfaları, web sitelerinin her web sayfasını anahtar kelimenin belirli bir cümlecikiyle optimize etmesine izin verir. Bu kapı yolları, kullanıcıları ana alan adı web sitesine yönlendirir ve web sitesi kullanıcıları üzerinde sinir bozucu bir etkiye sahiptir. Daha da önemlisi, düşük kaliteli makaleler ve Google giriş sayfalarını en azından manipüle edici buluyor. Bu taktik çok fazla kullanılması sıralamaları düşürür ve hatta cezaları da beraberinde getirir. 

 

November 24, 2017