Back to Question Center
0

Semalt, milyonlarca "Kanada Eczanesi" Spam E-postasından Sorumlu Rus Programcıdan Uyarıyor

1 answers:

Igor Artimovich, yüzlerce ila binlerce bilgisayarı Festi adlı botnet yazılımıyla dünya çapında bulaştırdı. Bilgisayar cihazlarını otomatik spam sunuculara dönüştürdü. Semalt'ın önde gelen uzmanlarından Alexander Peresunko, davasının ve mahkemenin görünümünün, spam sunucularını, taklit ilaç şirketlerini ve kimlik hırsızlığıyla bağlantılı Rusya'nın gölgesindeki yeraltı dünyasını tanımlamasına yardımcı olduğunu söylüyor.

E-posta kutunuzda sıkça görülen her yerde bulunan eczane reklamları meşru ve orijinal görünür. Bununla birlikte, son duruşmalarda ve Igor'un davasında bazı şok edici bilgiler açıklandı - avene cream amazon. New York Times'a göre, spam, Kanada eczanelerinden temyiz edildi ve hem Rusya'da hem de Kanada'da yasadışı uyuşturucu gruplarına bağlandı. Tehlikeli ve düşük kaliteli taklitleri dünyanın dört bir yanındaki farkında olmayan müşterilere dağıtmak için gevşek ağ güvenliği ve tüketicinin kararsızlığını istismar etti.

Virüs ve kötücül yazılımlara maruz kalmış bilgisayarlar milyonlarca milyondan fazla yanlış eczane spam e-postası üretebiliyor ve bu tür e-postaların birçoğu müşterilere günlük olarak gönderiliyor. Kolluk kuvvetlerinin ünlü bir haftası olan Pangea VI operasyonu, sahte İnternet eczane web sitelerini kapatmaya çalışıyor. En son olarak, Pangea Operasyonu VI, spam saldırılarıyla ilişkili çok sayıda web sitesi URL'si kesti ve FDA bu durumu ilk bildirdi. Gelen kutunuza hızlı bir şekilde göz atmanız, bu web sitelerinin İnternetteki spam faaliyetlerini nasıl sürdürdüğünü gösterebilir.

Sahte eczane reklamları tarafından ortaya çıkarılan müşterilere yönelik tehlikeler çok çeşitli. Ana kaygılardan biri, bu web sitelerinin reçetesiz ilaç satması ve FDA düzenlemelerinin yanı sıra Federal yasaları ihlal etmesi. FDA ve Allspammedup.com, spam reklamı yapılan sahte eczanelerden uyuşturucu satın alan müşterilerin bankamatik kartı, kişisel bilgi ve kredi kartı numaralarına hacker tabi olduklarını bildirmektedir. Buna ek olarak, bilgisayarları ve mobil cihazları tehlikeye atıldı ve spam e-postaları internette çok daha fazla kullanıcıya düzenli olarak gönderiyorlar. Tüketicilerin çevrimiçi kişileri bile kötü amaçlı yazılım ve virüs saldırılarına maruz kalmaktadır ve sistemleri büyük ölçüde virüs bulmuştur.

FDA, tüketicileri çevrimiçi çevrimiçi eczane mağazaları hakkında uyardı ve herkesin internette güvende kalmasını istiyor. Daha çok suçlu, uyuşturucu ve en sevdikleri ürünleri satın almak için kötü niyetli web sitelerini kullanan tüketicilerin paralarını zorlarlar. Hemen hemen tüm bu web siteleri Federal kolluk kuvvetlerine ve FDA temsilcilerine maruz kalmıştır. Çevrimiçi eczanelerin veya süper marketlerin sahte temsilcileri mağdurları uyuşturucularının niteliği hakkında bilgilendiriyorlar. Bütün bu telefon görüşmeleri yasadışı ve sözde yasa uygulama büroları 20.000 dolar ceza ödemeyi deniyor. Mağdurların ilaçları evlerine teslim etmeden önce cezayı ödemeleri istenecektir. Çoğu zaman banka kartlarına ve kredi kartlarına karşı hileli işlemler yapılır. Tüketicilerin kendilerini sahte eczanelerden korumaları kolaydır. Kişisel bilgilerinizi hiçbir zaman internetteki hiç kimseyle paylaşmamaları gerekir. Artı, paradan tasarruf etmeyi öğrenmeli ve internetteki yasadışı uyuşturucular satan suçluların yanı sıra taklitçi uyuşturuculara karşı kendilerini korumalıdırlar.

November 26, 2017