Back to Question Center
0

Semalt: Potansiyel Olarak İstenmeyen Programlar ve Nasıl Engellenir?

1 answers:

Bu makalede, Semalt Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi olan Julia Vashneva, istenmeyen programların bilgisayarınızı nasıl etkilediğini ve PUP'ları kurmamayı nasıl önleyeceğini anlatmaktadır. Adından, istenmeyen programların bilgisayar, telefon, tablet ve diğer cihazlarımıza yüklemek istemediğimiz programlar, yazılımlar veya uygulamalar olduğu açıktır. Sisteminize yüklenirler ve birkaç dakika içinde dosyalarınıza zarar verebilirler. Crapware cihazınıza yaymak için iki yolu vardır. Her şeyden önce, bunlar uygulama geliştiricileri tarafından paketlenir ve sisteminize kurulurlar. İkincisi, onları istemeden web sitelerinden indirebilir ve sonra sizin için sorunlara neden olurlar. Potansiyel olarak istenmeyen programlar sisteminize kendiliğinden kurulur ve kişisel bilgilerinizi sizin bilginiz olmadan çalarsınız.

PUP'ları saptama

Cihazınızda araç çubukları ve tarayıcılar şeklinde kurulmuş olan istenmeyen programlar kolayca anlaşılabilir. Bununla birlikte, diğer program türleri tanımlanamaz ve Windows Görev çubuğu Yöneticinize büyük ölçüde zarar verebilir. Bırak burada sana PUP'ların casus yazılım ya da malware olduğunu söyleyeyim. Sisteminize bulaştırabilecek dialer ve keylogger içerirler. Bu nedenle, olabildiğince erken bir antivirüs yazılımı yüklemek iyi bir şey. Yüklemenizi engelliyorsa, bilgisayarınızı yeniden başlatmanız veya başka bir işletim sistemi kurmalısınız. Olası istenmeyen programlar cihazınızın işlevini yavaşlatabilir ve gizliliğinizi tehlikeye düşürebilir.

Olasılıkla İstenmeyen Programları Kaldırma

Olası istenmeyen programlardan kurtulmak için tarayıcı ayarlarını açıp seçeneklerine gitmelisiniz Bir sonraki adım eklentilerinizi yönetmektir ve bu temel olarak yapılabilir Tarayıcınızın farklı tarayıcıların farklı ayar seçeneklerine sahip olduğunu burada söyleyeyim.Eğer ayarların nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, uzmanların yardımına başvurmanız daha iyi olacaktır.Bu arada, harici programlar kullanmaktan kaçınmalısınız. .NET ve Visual C + + Dağıtım Çerçevesi olarak bu programları ve gereksiz uygulamaları cihazınızdan olabildiğince erken kaldırmak önemlidir.

PUP'ların Kurulmasından Engellenmesi

Olası istenmeyen programların bilgisayarınıza ve mobil cihazınıza kurulmasını önlemek zorunludur. Bunun için Hızlı Yöntem seçeneğine gidin ve mümkün olduğunca bir antivirüs programını yükleyin. Güvenli ve orijinal web sitelerinden her zaman freeware indirmeniz ve özel yükleme seçeneğine gitmeniz gerekir. Burada körü körüne Next (Sonraki) seçeneğini tıkamamanız gerekir. Her şeyden önce, neyin sunulduğuna dair bir fikir edinmek için ipuçlarını ve püf noktalarını okumalısınız. Özel yükleme işlemi tamamlandığında, bir sonraki adım birkaç antivirüs programının güvenli bir şekilde kurulmasıdır.

Çok sayıda bilgisayar korsanı, Kabul Etme ve Reddetme seçenekleri aracılığıyla kurbanını kandırır. Bu nedenle, bilginiz olmadan bu düğmeleri hiçbir zaman tıklamamanız gerekir. Yükleme seçeneğini tıklamadan önce yazılımın ayrıntılarını ve ürün özelliklerini okumanızı önemle tavsiye ederiz.

Sonuç

Sonuç olarak, ücretsiz ürünlerin gerçekten iyi olduğunu söylemek isteriz. Ancak bunları bilinmeyen veya yabancı kaynaklardan yüklememelisiniz. Fark ettiğimiz bir diğer trend, bazı uygulama ve yazılım geliştiricilerinin programlarını üçüncü taraf kimlik avı reklamlarıyla başlattıklarıdır. Çevrimiçi güvenlik ve güvenliğinizi sağlamak için bu ürünlerden uzak durmanızı öneririz Source .

November 23, 2017