Back to Question Center
0

Semalt: Sitenizin Hacker Saldırılarına Karşı Koruması Nasıl Sağlanıyor?

1 answers:

Kişisel bilgilerin sızması, internet kullanıcıları için artan bir zorluktur.bilgi, ünlülerin çıplak resimleri, kredi kartı bilgileri, hükümet verileri, e-posta kimlikleri ve şifreleri içerir. Bu,bilgisayar korsanlarının dünyası her seviyede internetin hakimiyeti altındadır - logo maker pro free download. Yeni başlayanlar, bloglarının veya web sitelerinin olmadan nasıl kesileceğini anlayamayabilirkredi kartı bilgileri. Bununla birlikte, bilgisayar korsanları, bilinmeyen siteleri kötü niyetli casus botlarına dönüştürmekle ve hassas kullanıcıların casus yazılımlarını vahşileştirmekle,bilginiz olmadan bilgi. Dahası, yeni başlayanlara yönelik bir site veritabanına girip önemli verileri işleyebilir veya yok edebilirler veKötü amaçlı linkler enjekte edin veya barındırma sunucusunu gasp edin.

Aşağıda, Müşteri Başarı Yöneticisi Michael Brown tarafından sunulan basit adımlar verilmiştir. Semalt Dijital Hizmetler, bilgisayar korsanlarını korumak için kullanabilirsiniz:

  • Öncelikle, tüm yazılımlarınızı güncelleyin. Bir site sahibi,yazılımları, web sitelerinin sıfırdan oluşturulup oluşturulmadığına bakılmaksızın veya üçüncü taraflar üzerinde bir DIY web sitesi oluşturarak güncel olmaktadıranahtar teslimi platform. Joomla ve WordPress gibi CMS sağlayıcıları, düzenli güncellemeleri ve yamaları, yazılımı daha az kullanankesmekten korunaklı. Böylece, güncellemeleri yüklediğinizden ve web sitenizi her zaman destekleyen en yeni sürümü çalıştırdığınızdan emin olun.
  • İkinci olarak, web sitelerinin etrafında güvenlik katmanları oluşturun..Tıpkı koştuğun gibiantivirüs kullanıyorsanız, sitenizin ilk savunma taktiği olarak hizmet veren bir güvenlik sisteminiz olmalıdır.saldırılara karşı. Örneğin, Web Application Firewall önemli bir savunma aracıdır. Trafiği incelemek ve herhangi bir şeyi ayıklamak için tasarlanmıştırkötü niyetli istek ve dolayısıyla kaba kuvvet saldırılarına karşı koruma sağlayan SPAM, SQL enjeksiyonları ve Siteler Arası Komut Dosyası.
  • Üçüncü olarak, Hiper Metin Aktarım Protokolü Güvenli (HTTP) olarak değiştirin. HTTP'lerbir web sunucusu ve bir web sitesi arasında hassas içeriğin aktarılmasında kullanılan güvenli iletişim protokolü. Protokol SSL'yi ekliyor(Güvenli Yuva Katmanı) ve TLS'yi (Aktarım Katmanı Güvenliği) bir sitenin HTTP'sine bağlar ve böylelikle kendi veri ve kullanıcılarını saldırılara karşı güvenli hale getirir.
  • Daha sonra güçlü parolalar kullanın ve bunları düzenli olarak değiştirin. Bir artış varkullanıcı adlarını ve şifre kombinasyonlarını doğru tahmin eden acımasız saldırı yapanların. Böylece, güçlü şifrelerin kullanılması etkili bir yol olur.sözlük saldırılarını ve acımasız kuvveti sınırlamak. Ayrıca, güçlü parolalar, yönetici, veritabanı ve web sitesi sunucusu için zorunludur.
  • Sonunda, yönetici dizinlerini yerinde görmek zorlaştır. Bilgisayar korsanları,bir web sitesinin bilgi kaynak ve istilacı yönetici dizinleri kullanarak. Web'deki tüm dizinleri tarayan komut dosyalarını kullanabilirlersunucusunu "giriş" veya "yönetici" gibi hediye terimler için kullanabilir ve bu klasörlere girerek sitenizin güvenliğini tehlikeye atabilirsiniz. Böylece,potansiyel ihlali azaltmak için yalnızca geliştirici ekibinizce bilinen zararsız yönetici klasör adlarını seçin.

Sonuç olarak, çevrimiçi güvenlik dünyasında, herhangi bir web sitesi kesmek mümkündür. BaşarılıSaldırılar, kullanıcının bilgilerinden ödün verilmesine ek olarak sahibin verilerine zararlıdır. Ayrıca, saldırılar Google'ın ve diğer kişilerinWeb genelinde kötü amaçlı bilgi yayılmasını önlemek için web sitenizi kara listeye alacak arama motorları. Daima dikkatli olun.Bilgisayar korsanları için bir hedef olmamak için bu makalede sağlanan en az üç temel adımı uygulayın.

November 23, 2017