Back to Question Center
0

Semalt'ten Görüntü SEO'nun Detaylı Ayrıntıları

1 answers:

Semalt'ın Müşteri Başarı Yöneticisi Lisa Mitchell, görüntülerin benzersiz arama motoru optimizasyon fırsatları sunduğunu ve sayfalarımızın Google, Bing ve Yahoo'ya topikal sinyaller göndermesine yardımcı olduğunu söylüyor. Arama motoru tarayıcıları resimlerin metnini belirler ve onu bir sitenin içeriğiyle ilişkilendirir. Bu metni yalnızca doğru bir şekilde görüntülemekle kalmaz, aynı zamanda belirli sitelerin topikal ilgisi için rehberlik kaynağı olarak kullanırlar. Resim yüklemek çok basit, ancak arama yapanlar için bu resimleri optimize etmeyi unutmamalısınız. Google, internette en büyük veritabanı veritabanına sahiptir. Çeşitli fotoğraflar aylık olarak optimize edilmiştir - günstig umziehen transporter. Web sitesinde birden fazla öğe bulunur ve bunların bazıları diğerlerinden daha görünür durumdadır. Resimler, bir web sitesinin arama motoru sonuçlarında daha fazla görünür olmasına yardımcı olur . Örneğin, e-ticaret web siteleri hem kalite içeriğinden hem de resimlerinden ödün vermez. Geleneksel SEO'nun nihai hedefi, bir sitenin yönlendirmesidir ve optimize edilmiş görüntüler, iyi sonuçlar elde etmeye yardımcı olur.

Arama motorları için görüntü optimizasyonun farklı yönleri:

Sayfada olduğu gibi, sayfa dışı SEO gibi, resim arama motoru optimizasyonunun görünürlük seviyeleri, meta etiketleri ve resminizin kaynağı gibi farklı yönleri vardır. Google ve diğer arama motorları, resimleri makine öğrenimi ve yapay zeka yoluyla tanır, ancak arama motorları tüm fotoğrafların içeriğini okuyamaz. Bu nedenle, resminizin materyalinin sunulma şekli ve meta etiketleri, başlığınıza ve nişinize bağlı olmalıdır. Görüntülerin optimizasyonu için uygulanacak özellikler, dosya boyutu, dosya adı, resim formatı ve görüntü kaynağıdır.

  • Dosyanızın boyutu, resminizin ne kadar görünür olduğuna karar verir. Resim URL'sini dizininize hızlıca eklemek isterseniz, resminizin boyutunu üzerinde çalışmalısınız. Yüksek çözünürlüklü resimler hızlı bir şekilde sıralanmıyor ve web sitenizin yükleme hızını artırıyor.
  • Dosyanızın adı sonraki sıralamada önemli bir rol oynamaktadır. Resim adınızın içeriğinizin türünü temsil ettiğinden emin olun. Bing, Yahoo ve Google için, başlık sitenizin niş bulma konusunda önemli bir nokta sunuyor.
  • Resimlerinizin biçimi, başka herhangi bir formata göre daha fazla tıklandığından 4: 3 olmalıdır.
  • Resmi doğru bir biçimde kaynak ve resim sahibine vermelisin. Getty Images ve Shutterstock kaynaklarının fotoğraflarını kullanmanız önerilir.

Sonuç:

Bir resmi gömmek isterseniz, resmi çevreleyen makalelerin alakalı olduğundan ve uygun anahtar kelimelere sahip olduğundan emin olun. Resimlerinizi daha iyi tanımladıkları için ALT etiketleri tüm resimlerin zorunluluğu. Meta başlıkları, doğru ve alakalı anahtar kelimelerle veya yazınızın ana anahtarıyla yazılmalıdır. Optimize edilmiş görüntüler, bir sitenin arama motorunun hızını arttırmasına yardımcı olur. Web sayfalarınızın görünürlüğünü ve güvenilirliğini artırmak da kör kullanıcılara sitenizle ilgili her şeyi öğrenme fırsatı verir.

November 26, 2017