Back to Question Center
0

Semalt, Tüm WordPress Sitesi Sahiplerine Açıklıyor Google Analytics Nasıl Kurulur?

1 answers:

Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi Michael Brown, Google analytics'in kitlenizi anlamanın harika bir yol olduğundan% 100 emin. İçinizdeki en popüler içeriğin yanı sıra ziyaretçilerinizin konumu hakkında, insanların sizinle ilgili ne düşündüklerini bulmanıza yardımcı olur. Google Analytics'i nasıl kuracağınızı burada öğreneceksiniz. Web sitenizde zaten Google Analytics varsa, yine de yeni şeyler öğrenmeye devam edeceğinize eminim - back pain relief devices.

İlk adım, Google hesabınızı kullanarak Google Analytics'e kaydolmayı içerir. Tek yapmanız gereken, hesabınız için bir ad oluşturmak, web sitenizin URL'sini girmek ve bulunduğunuz yer için doğru saat dilimini ayarlamaktır. Son olarak, Google'ın şartlarını ve koşullarını kabul edin. Şartlar ve koşulları kabul ettikten sonra, hesabınızda bir İzleme Kodu Bölümü alacaksınız.

Bir Google Analytics hesabına sahip olmak, etkinleştirilmesi gereken bir dizi özelliğe erişmenizi sağlar. Web sitenizin aldığı ziyaretçilere ilişkin ek bilgiler sağlarlar. Demografik bilgileri ve ilgi raporlarını açarak ziyaretçilerinizin yaşı, ilgi alanları ve cinsiyeti hakkında bilgi edineceksiniz.

Bir sonraki adım reklam özelliklerini etkinleştirmektir. Bu, web sitesi ziyaretçilerinizin yaşı, ilgi alanları ve cinsiyeti hakkında veri almanıza olanak tanır.

Reklam özelliklerini etkinleştirdikten sonra, IP adresinizi Google Analytics'inizden hariç tutmanız gerekir. Web sitenizi müşterilerinizden herhangi birinden daha fazla ziyaret etmiş olma ihtimaliniz yüksektir. Ziyaretlerinizi bir filtre oluşturarak hariç tutabilirsiniz. Bununla birlikte, engellemek için IP adresinizi bilmeniz gerekir. Bunu bulmanın en kolay yolu 'IP'im nedir' şeklinde bir googling yapmaktır.

Bir google analytics hesabınız varsa ve IP adresinizi hariç tuttuysanız, sayılarınızda büyük bir değişim fark edeceksiniz. IP adresinizi bildikten sonra, Filtreler bölümüne gitmeniz gerekir. Bir filtre adı ayarlayın, filtre türünün önceden tanımlanmış olduğundan emin olun ve Hariç Tutun olarak ayarlayın. Kaynak veya hedef olarak, IP adresinizden trafik seçin, ardından IP adresinizi yapıştırın. Birden fazla IP adresiniz varsa, bu yordamı tekrarlamak zorunda kalacaksınız.

Web siteniz botlar ve örümceklerden isabet alacaktır. Botlar web sitenizi ziyaret ederler ve çok kısa bir süre sonra ayrılırlar. Özellikle Google Analytics'i bir süre kullandıysanız, son derece can sıkıcı olabilirler. Verilerinizi okumaya çalışıyor olabilirsiniz, ancak rasgele bot ziyaretçileriniz istatistiklerinizi eğriliyor. Neyse ki, bu can sıkıcı botları istatistiklerinizden yok edebileceğiniz bir takım yöntemler vardır.

Bunu başarmanın ilk adımı, hesabınızdaki 'blok botlar ve örümcekleri' tıklamaktır. Yönetici panelinizin Görünüm Ayarları bölümünü ziyaret edin ve en altta, onay kutusunun işaretini kaldırmanız gerekir ve Google, bilinen tüm botları aldığınız istatistiklerden hemen çıkarır. GM Block Bots eklentisini yükleyerek bunu takviye edebilirsiniz.

November 24, 2017