Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Google Analytics'te İsteğe Bağlı Spam Nasıl Durdurulur?

1 answers:

Optimize edilmiş bir Google Analytics'i olduğundan emin olmanın tek yolu,pazarlama kampanyası verimli ve web sitesi beklendiği gibi çalışıyor. Ancak, işlem sırasındaGoogle Analytics'i optimize etmek için analitik çalışmaların etkilenmesi için belirli yönler var. Spam tavsiyeleri, çoğu kişinin rahatsızlığıdırPazarlamacılar.

Igor Gamanenko, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, yönlendirme spam'inin teknik olarak dikkat çektiğine dikkat çekmek istiyoriki biçimdedir: spam web tarayıcıları ve hayalet yönlendirme trafiği:

  • Spam web tarayıcıları Çoğu, bir web sitesini aynı şekilde endeksleyen otomatik işlemlerdirGoogle yapar. Googlebot gibi bazıları varlıklarını bilinir hale getirir ve bu nedenle analitik raporlardan çıkarılır. Sonuçlanmayan diğerleriHemen çıkma oranı% 100
  • Hayalet tavsiyeleri. Bunlar sahte HTTP istekleri göndermekte olupspam tavsiyeleri yarat Yasal trafik ile birleşirler ancak web sitesini ziyaret etmezler, ancak nihai raporda sayılırlar.

Spam tavsiyeleri oluşturmanın nedenleri

İnsanlar çeşitli nedenlerden dolayı bir web sitesine spam başvuruları oluşturabilir. Amacına göre olabilirveya kasıtsız. Spam tavsiyelerinin bir web sitesinde görünmesinin nedenlerinden biri, tembel programlama kaynaklı. Bazı programcılar başarısızbotun kodunu, kendilerini doğru olarak tanımlayamadıkları noktaya kadar. Diğer geliştiriciler, otomatik botlarına sahip olmak istemiyorlarGoogle'ın belirlediği protokollerle engellendi..Bu nedenle, kendilerini meşru web trafiği gibi gizleyerek siteye olmadan ulaşırlar.girişim. Diğer kötü niyetli geliştiriciler, kullanıcıların merakına ulaşmak ve bilgisayarlarına kötü amaçlı yazılım yüklemek için spam referansları kullanmayı tercih etmektedir.Bu bağlantılar kullanıcılar için orijinal görüneceğinden, şüphe etmek için hiçbir neden bulamıyorlar.

Neden kötüler?

Spam tavsiyeleri çoğunlukla Google Analytics tarafından kullanılan verilere müdahale eder,Böylece çarpık raporlar sunulmaktadır. Onların varlığı, pazarlamacıların aksi harcamayı düşündüğü spam oturumlarını filtrelemek için zamanı yönlendirmek anlamına gelirSitede başka verimli amaçlar da yapmak. Bir sitenin gerçekte spam öneri barındırdığını bilmeden biri fakirleşmeye neden olabilirSEO optimizasyonunu ve sıralamasını etkileyebilecek seçenekler.

Spam tavsiyele karşı koruma

Google Analytics'in üretme biçiminden kaynaklanan olası bir sorunu belirlediğindeRaporları, istatistiklerden filtrelemeyi deneyebilirler. Bununla birlikte, bu, bu alanların yinelenmeyeceğine dair bir garanti değildir.

Bunu yapmak şaşırtıcı derecede kolaydır; istenmeyen şeyleri kaldırmaya odaklanırlarsaotomatik trafik. Spam tavsiyeleri söz konusu olduğunda, web sitesini etkileyen sorunlar ".htaccess" dosyasında yatmaktadır. Birçok blog yazarı öneriyorbireylerin istenmeyen trafikten kurtulmak için dosyayı kendileri idare edebileceğini. Ancak, çok teknik bir dosyadır ve çok içerirbirçok alan adı ayarı ve yönlendirme. Bu nedenle, birinin ne yapması gerektiği konusunda netlik kazanmaksızın basit bir hata yapmak zararlı olabilirbir web sitesinde etkiler. Deneyimli geliştiricilerin dosyayı güvenli bir şekilde yönetmeleri akıllıca olacaktır.

.htaccess dosyası tüm tarayıcıları engelleyebilir ve geçmişlerini siteden temizleyebilir.Bununla birlikte, hayalet tavsiyeleri daha fazla çaba gerektirebilir. Google Analytics'teki gelişmiş segment, burayı ayırmaya çalışırken kullanışlı oluyorBu tavsiyelerin en kötüsü Source .

November 23, 2017