Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Görüntü SEO ve Verdiği Fırsatlar

1 answers:

Videolar ve resimler eşsiz arama motoru optimizasyon fırsatları sunar ve sayfalarınızın Google, Bing, Yahoo ve diğer arama motorlarına farklı topikal sinyaller göndermelerine yardımcı olur. Arama motoru tarayıcıları, resim metnini değerlendirir ve web sitenizin içeriğiyle ilişkilendirir. Resimler metnini doğru anlıyor ve görüntülemiyorlar, aynı zamanda bunları belirli sayfaların topikal ilgisi için rehberlik kaynağı olarak kullanıyorlar. Resimleri yüklemek basittir ve resimlere ilave SEO suyu eklemenin bazı yolları vardır.

Resim Alt Tag:

Resim alt etiketleri, arama motoruna botlarınızın resimlerinizin net bağlamını verir - name mixer maker. Etiketler, Google'ın resminizin doğasını ve anlamını anlamasına yardımcı olur ve okuyucular tarafından kullanılır. Resim alt etiketleri erişilebilirlik işlevlerine ve arama motoru optimizasyonuna hizmet eder. Bu nedenle resim alt etiketleri düzgün bir şekilde yazmaya odaklanmalı ve onlara ana anahtar kelime eklemelisin. İyi alt etiketler sayfalar için olağanüstü anahtar kelime içeriği sağlar ve resimlerinizin resim aramasında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olur.

Oliver King, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, resim metnini 130 karakterden daha kısa tutmanızı ve anahtar kelime doldurmamayı önermektedir. Metnin doğal görünmesine ve içeriğiniz hakkında kısaca konuşmalarına dikkat edin. Aynı zamanda, gönderilen resimlerin boyutunu kontrol etmeniz ve arka plan resimleri, kuş veya hayvan resimleri gibi dekoratif resimlerde al etiketlerinden kaçınmalısınız. Weebly'de alt etiketleri eklemek için, resmi sunucuya yüklemeniz ve Gelişmiş> Alt Metin seçeneğini tıklatmanız gerekir.

Resim Altyazıları:

Bir resim yazısı içeriğiniz hakkında bilgi verir ve Google içeriğinizin içeriğini anlamak için altyazılara bakar. Bir resim yazısı bir SEO gereksinimi değildir, ancak sitenizin genel güvenilirliği ve görünürlüğü için iyidir. Weebly'de bir resim başlığı eklemek mümkündür. Bunun için, resmi yükleyip Altyazı seçeneğini seçin.

Resim URL'leri ve Dosyaları:

Dosya adınıza anahtar kelimeler eklemek önemlidir ve bu en iyi SEO uygulamalardan biridir. Google ve diğer arama motorları resimlerdeki dosya adlarına bakar ve genel içeriğinize değer katmanıza yardımcı olur. Ayrıca, web yöneticilerinin görüntülerini Google resim aramasında sıralamalarını sağlamak, web sayfalarına giderek daha fazla trafik çekmek daha kolay hale gelir. Resmi Weebly'ye yüklediğinizde, URL'nin dosya adıyla eşleştiğinden emin olun. Bu şekilde resim URL'niz www.abc.com/yourfilename.jpg gibi görünecektir. Bu, SEO araçlarının en kritik imgelerinden biridir ve düzenli olarak kullanılmalıdır.

Resimlerin Boyutu:

Resimlerinizin boyutu makul olmalıdır ve web sitenizin içeriğiyle eşleşmelidir. Küçük boyutlu resimlere erişebiliyorsanız, Mac için Önizleme ve diğerleri gibi bazı araçları kullanarak bunları yeniden boyutlandırabilirsiniz. Çoğu zaman, insanlar fotoğrafları daha etkileyici ve kapsamlı bir görünüm vermek için fotoplar. İnternette, resimlerinizi yeniden boyutlandırmanıza ve değiştirmenize yardımcı olan çok sayıda araç bulunmaktadır. Ayrıca, Weebly otomatik olarak arka plan ve üstbilgi resimlerinizi optimum bir boyuta ayarlar; böylece çok sayıda fotoğrafı yeniden boyutlandırma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

November 26, 2017