Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Grafik Optimizasyonu

1 answers:

İnsan beyninin, düz metinlerle karşılaştırıldığında daha hızlı işlediği bilinmektedir. Bu, resimlerle veya içeriğin içerdiği içeriğin düz metinle karşılaştırıldığında yüzde 94 daha fazla görüntü elde ettiğini açıklıyor. İçeriğinize uygun görüntüler kullanmak, okuyucuları cezbeder ve ürünlerinizi satmanıza yardımcı olur. En önemlisi, grafikler, SEO söz konusu olduğunda kritik olan kullanıcı deneyimini geliştirir - payroll program software. Artık, grafiklerin sitenizde böylesine kritik bir unsur olduğunu biliyorsunuz, bunlardan en iyi şekilde yararlanmak önemlidir.

Lisan Mitchell, Semalt Müşteri Başarı Yöneticisi, daha iyi sıralamalar elde etmek için grafiklerin en iyi duruma getirilmesine ilişkin zamanı test edilmiş sekiz ipucu:

'1. Doğru grafikleri tanımlama ve kullanma

Grafikler bir öykü anlatır, bunun bir sonucu olarak, kullandığınız imajların konuya uygun olduğundan emin olmanız önemlidir. Çevreleyen içerikle alakalı olmayan görüntüler eklediğinizde, ziyaretçilerinize karışık sinyaller gönderirsiniz. Grafikler, sıralamanızı iyileştirmeye yardımcı olduğu için, konu ile alakalı değillerse amaçlanan SEO değerini kaybederler.

Uygun görüntü bulma konusunda birçok seçeneğiniz vardır. Bunlar arasında:

  • Orijinal resimler: Bunlar bir akıllı telefon veya fotoğraf makinesi kullanarak çektiğiniz resimlerdir.
  • Hazır Görüntüler: Unplash ve Pixabay dahil CCO lisanslı görüntü sitelerinden stok görüntüleri alabilirsiniz. Alternatif olarak, aynı sitelerde ve iStock ve Shutterstock da dahil olmak üzere premium tekliflere abone olabilirsiniz.
  • Grafik Değişim Biçimi (GIF) görüntüleri: Bunlar, içeriğinize ilgisinin yanı sıra derinlik katan kısa animasyonlu kliplerde kullanılan resimlerdir. GIPGY'de GIF'ler alabilirsiniz veya kendi uygulamasını kullanarak kendi GIF'lerinizi oluşturabilirsiniz. Alternatif olarak, GIFMaker veya ScreentoGIF'yi arayabilirsiniz.
  • Tasarım araçları: PicMonkey ve Canvas gibi web siteleri kendi grafiklerini oluşturmak için mükemmel kaynaklardır.

2. Grafik dosya adında anahtar kelimeler ekleyin

arama motoru yaptıkları işi iyi yaparken, grafikleri göremez ve grafiklerin içerdiklerini söylemek için açıklayıcı metne ihtiyaç duyar. Stok görüntü siteleri, kameralar ve diğer grafikler, resimleri anlamanız için arama motorlarına yardımcı olmayan varsayılan dosya adlarını atadığından, sitenize yüklemek istediğiniz grafiği yeniden adlandırmanız önemlidir.

Yeniden adlandırılan dosya adı, arama motoruna tüm grafik hakkında bilgi verir ve size en uygun duruma getirdiğiniz bir anahtar kelimeyi kullanma fırsatı verir.

3. Alternatif metin veya Alt metin özelliği

Alt metin olarak bilinen alternatif metin, sitenizde sadece dosya adını optimize etmekten öteye adım atan bir özelliktir. Özellik, konuyu tanımlamanıza ve resmi sayfayla alakalı hale getirmenize izin verir. Bu özellik arama motorları tarafından grafik dosyası ve içerik arasındaki ilişkiyi anlamaya yönelik olarak kullanılır. Aynı zamanda, bir arama sorgusuna tepki verirken hangi görüntülerin en uygun olduğunu bilmelerine yardımcı olur.

4. Altyazıları uygun şekilde kullanın

Başlıklar, karşılık gelen metne daha fazla bağlamda yardımcı olduklarından önemlidir. Normalde, kullanıcılar bir sayfayı tararken altyazıları okurlar. Ortalama olarak, başlıklar ana kopyayla karşılaştırıldığında 300 kez daha okunmaktadır. Bununla birlikte, çevreleyen metin onu açıkladığı sürece, her grafikte bir başlık içermesi gerekli değildir.

5. Uygun resim dosyası türünü kullanın

Kullanılacak çeşitli görüntü dosyaları türleri mevcut olmakla birlikte, iki popüler format, Taşınabilir Ağ Grafikleri (PNG) ve Ortak Fotoğraf Uzmanları Grubu (JPEG) 'dir. PNG'ler, JPEG'ler ve GIF'ler arasındaki büyük fark boyutları ve kaliteleridir. Sayfa yükleme süresini etkilediğinden, dosya boyutu SEO için önemlidir.

6. Görüntü dosyasının boyutunu küçültün

Büyük resim dosyası boyutları sayfa yükleme sürelerini etkiler, gerektiğinde bunları azaltmanız gerekir. Bu yalnızca sayfa yükleme sürelerini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda sunucudaki bant genişliğini ve saklama alanınızı korur. Resim dosyaları boyutunu çevrimdışı araçları kullanarak azaltabilir veya CompressJPEG, TinyPNG ve Image Doktoru gibi çevrimiçi araçları tercih edebilirsiniz.

7. Grafiklerinizi yeniden boyutlandır

Bazı durumlarda, dosya boyutunu küçültmek yeterli olmayabilir ve bunları yeniden boyutlandırmanız gerekebilir. Resimleri yeniden boyutlandırma, resmin genişliğini ve yüksekliğini azaltır ve sayfa yükleme sürelerini artırmak için dosya boyutunu küçültür. PGN'ler gibi bazı resim formatlarının yeniden boyutlandırıldığında kalitenin bozulduğunu unutmayın.

8. Grafikler için site haritaları oluşturma

Site haritaları arama motorlarına sitenizin yapısı hakkında ek bilgi verir ve arama motoru sıralamalarını iyileştirir. Site haritaları, web sayfalarınızın bir listesini, bunlarla bağlantılı meta verileri ve bunların nasıl düzenlendiğini içerir.

Sonuçta, grafik SEO çabalarını artırabilir veya durabilir. Sıralamalarını iyileştirmek için, doğru grafikleri tanımlamanız, optimize etmeniz, resimleri doğru bir şekilde tanımlamanız ve ziyaretçilerin deneyimini artırmak ve arama motoru sıralamanızı iyileştirmek için site haritaları oluşturmanız gerekir.

November 26, 2017