Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Hackerlar Araç Setine Daha Yakından Bakın

1 answers:

Bilgisayar korsanlarının bir organizasyona saldırmanın bir yolunu öğrenmeleri durumunda, bilgisayar korsanları kendideneyim ve geçmiş başarılar. Dolayısıyla, herhangi bir veri ihlalinin mantıklı gelmeye çalışılması, akıl içine giren önemli bir değeri ispatlayabilirsaldırganın ve zarar verebilmek için kullanabilecekleri yolları düşünün.

Frank Abagnale, Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt Dijital Hizmetler, bilgisayar korsanlarının sıkça kullandığı en yaygın saldırı türlerini sunar:

1. Yazılım

Zararlı yazılım, virüsler ve fidye araçları gibi zararlı programların bir ürün yelpazesine işaret ederBu saldırganlara uzaktan kumanda verir. Bilgisayara giriş yaptıktan sonra, bilgisayarın bütünlüğünden ödün vermekte ve bilgisayarın bütünlüğünü tehlikeye atmaktadır - peterburi tee 38 kaarten.Kullanılan makine. Ayrıca, sistemin içine ve dışına akan tüm bilgilerin yanı sıra tuş vuruşlarındaki eylemleri de izler. Çoğunluklaörnekler, bilgisayar korsanının, bağlantıları ve zararsız görünümlü e-postaları gibi kötü amaçlı yazılımları alabilecekleri yolları kullanmasını gerektirirekleri.

2. Sızdırma

Kimlik avı, saldırganın kendisini bir başkası ya da birisi gibi kılığındaYapacakları bir şey yapmaya güvendikleri organizasyon. E-postadaki hileli etkinlikler gibi aciliyeti ve e-postaylaek dosya. Eki indirirken, kullanıcıyı meşru görünen bir web sitesine yönlendiren kötü amaçlı yazılım yüklenir; devam ederkullanıcıdan kişisel bilgi sormak

3. SQL Enjeksiyon Saldırısı

Yapısal Sorgulama Dili, iletişim kurmaya yardımcı olan bir programlama dilidir.veritabanları ile. Çoğu sunucu, özel bilgilerini veritabanlarına depolar. Kaynak kodunda herhangi bir boşluk varsa, bir bilgisayar korsanı enjekte edebilirkendi SQL'leri, sitenin kullanıcılarından kimlik bilgilerinin isteneceği arka kapıya izin veriyor. Konu daha sorunlu hale geliyoreğer site kullanıcıları hakkında kredi bilgileri gibi kritik bilgileri veritabanlarına saklarsa..

4. Siteler Arası Komut Dosyası Çalıştırma (XSS)

SQL enjeksiyonları gibi çalışır, çünkü zararlı kodları birWeb sitesi. Ziyaretçiler siteye girdiklerinde kod kendisini kullanıcının tarayıcısına yükleyerek ziyaretçileri doğrudan etkiler.Hackerlar, XSS'yi kullanmak için otomatik olarak sitede yorum veya komut çalıştırıyor. Kullanıcılar, bilgisayar korsanlarının kaçırdıklarını fark edemeyebilirler.bilgi çok geç olmadan.

5. Hizmet Reddi (DoS)

DoS saldırısı, web sitesini bir noktaya fazla trafik ile aşırı yüklemeyi içerirsunucuyu aşırı yükler ve içeriklerine erişmeye çalışan kişilere sunamıyor. Kötü amaçlı korsanlar tarafından kullanılan trafik türüWeb sitesini kullanıcılardan kapatmak için sel altında kalmayı amaçladı. Birkaç bilgisayarın kesmek için kullanıldığı bir durumda, bir Dağıtılmış ReddetmeHizmet saldırısı (DDoS) saldırgana aynı anda çalışacakları farklı IP adresleri veriyor ve bunları izlemek daha da zorlaşıyor.

6. Oturum Kaçırma ve Ortadoğu'da Saldırılar

Bilgisayar ile uzak web sunucusu arasındaki ileri ve geri işlemlerbenzersiz bir oturum kimliğine sahip olmanız. Bir bilgisayar korsanı, oturum kimliği tuttuğunda, bilgisayar pozlaması isteyebilir. Onların kazanmasını sağlaryasadışı giriş, masum bir kullanıcı olarak bilgilerini kontrol altına alacaktır. Oturum kimliklerini kötüye kullanmanın yollarından bazıları şunlardır:Siteler arası komut dosyası oluşturma.

7. Kimlik Bilgileri Yeniden Kullanımı

Parola gerektiren web sitelerinin sayısı arttıkça kullanıcılar yeniden kullanmayı seçebilirverilen siteler için şifreleri. Güvenlik uzmanları insanlara benzersiz şifrelerden faydalanmalarını önerir. Bilgisayar korsanları kullanıcı adı ve parola kazanabilirve erişmek için kaba kuvvet saldırıları kullanın. Farklı web sitelerinde kullanılan çeşitli kimlik bilgileriyle birlikte yardımcı olabilecek şifre yöneticileri var.

Sonuç

Bunlar sadece web sitesi saldırganlarının kullandığı tekniklerden birkaçı. Onlar sürekliyeni ve yenilikçi yöntemler geliştirmek. Bununla birlikte, farkında olmak, saldırı riskini azaltmanın ve güvenliği iyileştirmenin bir yoludur.

November 23, 2017