Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı - Malware, Virüsler ve Truvalılardan Mac Güvenliğini Sağlamak İçin 8 İpucu

1 answers:

Flashback Truva atlarının yeni salgınları, virüslerden ve kötü amaçlı yazılımlardan bıkmış insanlardan büyük ilgi gördü. Teknik açıdan bakarsak, tüm Mac virüsleri ve zararlı yazılımları, istenmeyen uygulamalar ve oyunlarla cihazınıza girerler. Bu nedenle, çok geç olmadan cihazınızın güvenliğini mümkün olduğunca güvence altına almak önemlidir ve tüm verilerinizi kaybedersiniz.

Burada Semalt 'in Müşteri Başarı Yöneticisi Michael Brown, bir Mac'i virüslerden ve kötü amaçlı yazılımlardan korumak için bazı basit ipuçları paylaştı - cherry love free slot game.

1.Disable Java

Flashback'i ve diğer türde kötü amaçlı yazılımları ve virüsleri Java aracılığıyla yüklediyseniz, mümkün olduğunca erken kaldırmanız veya devre dışı bırakmanız gerekir. Apple ve Microsoft, kullanıcılarına çok sayıda Java güvenlik güncelleştirmesi ve ipucu sağladı. Virüs ve kötü amaçlı yazılım ile bulaşmış Java'yı nasıl devre dışı bırakacağınızı bilmek için bu güncellemeleri inceleyebilirsiniz. Bu, Mac cihazınızın hasar görmesini önleyecektir.

2. Uygulamalarınızı ve OS X Yazılımınızı Düzenli Olarak Yenileyin

Uygulamalarınızı ve OS X yazılımınızı düzenli olarak güncellemek çok önemlidir. Apple, kullanıcılarına hangi tür üçüncü parti yazılımların ve uygulamaların gideceği konusunda bilgilendirilmesi için her hafta güvenlik güncelleştirmelerini yayımlar. Haftada bir kez uygulamalarınızı ve oyunlarınızı koruyarak kötü amaçlı yazılım ve virüs saldırılarını önleyebilirsiniz. Bunun için, Yazılım Güncelleme bölümüne gidip en yeni Apple uygulamasını indirin.

3. Adobe Acrobat Reader'ı Devre Dışı Bırakma veya Kaldırma

Adobe Acrobat Reader'ı kullanmıyorsanız, Mac'in belleğine koymanız gerekmez. Teknik uzmanlar Adobe Acrobat Reader'ın birden fazla güvenlik sorunu ve ihlali olduğunu kanıtladılar. Bu nedenle kaldırmanız ve bir daha kurmazsanız önerilir. Adobe Acrobat Reader'ın iyi bir program olmadığı için alternatifleri bulmanızı öneririz..

4. Mac OS X için Anti-Virüs Yazılımı Yükleyin

Birçok kişi Mac cihazlarında virüsten koruma programları kullanmaktadır. Bununla birlikte gitmek, ancak virüsten koruma programınızı güncellediğinizden emin olun. Cihazınızı düzenli olarak kurmalı ve taramalısınız. Mac cihazınızı zararlı yazılımlardan uzak tutacak ve herhangi bir sorun yaşamadan Internet'te hoşunuza gitmesine yardımcı olabilecektir.

5. Flash Blok Eklentisi kullanın

Flash ve Acrobat hizmetlerini devre dışı bıraktığınızda, bir sonraki adım Flash Block eklentisi kullanmaktır. İnternetteki herhangi bir sorundan kaçınmak için bu eklentiyi kurmanız önemlidir. Mac cihazınızı korumalı tutarak kötü niyetli yazılımları ve her türlü virüsleri önleyebilir. Eklenti tüm tarayıcılar tarafından kullanılabilir ve ücretsizdir.

6. İndirme sonrasında Otomatik Dosya Açmayı Devre Dışı Bırak

İstenen dosyaları indirdikten sonra otomatik dosya açma seçeneklerini devre dışı bırakmanız önemlidir. Safari, indirildikten sonra dosyaları açmayı varsayılanı yapar. Çevrimiçi güvenlik ve güvenlik için bu özelliği en erken zamanda devre dışı bırakmalısınız.

7. Anti-Malware Tanımlamalarını Etkinleştir

Kötü amaçlı yazılım içermeyen tanımlara izin verilmesi zorunludur. Bu nedenle, düzgün etkinleştirilip etkinleştirilmediğini iki kez kontrol etmelisiniz. Bunun için Açık Sistem seçeneğine gidip "Güvenlik ve Gizlilik" i seçmelisiniz. Listenin elle güncellendiğini de görmelisiniz. Değilse, mümkün olduğunca erken güncellemelisiniz.

8. Rasgele Yazılım Yüklemeden Koruma

İnternet'i kullanırken, çok sayıda programı yüklemeniz istenir. Kişisel bilgilerinizi çalmak isteyen hackerlardan bir numara. İnternette gezinirken güvensiz olduğunuz bir şeyi asla kurmamalısınız. Bazı tuhaf şeyler göründüğünde, bu pencereleri kapatmanız veya bilgisayarınızı yeniden başlatmanız önerilir.

November 23, 2017