Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Ransomware'in Gerçek Tehdidine Karşı Korumanın 4 Yolu

1 answers:

Risman suçları polis departmanlarından çevrimiçi kumarhanelere ve hastanelere kadar herkesi etkiliyor. Konuyla ilgilenmek için muazzam bir sermaye yatırımı gerekiyor.

Geleneksel Siber hırsızlar, özellikle banka hesabı kimlik bilgilerini ve kredi kartı numaralarını Ransomware lehine çalmak için yaşadıkları eski yaklaşımlarını bırakıyorlar - tipo de seguridad ssl y tls. Cyber ​​Threat Alliance, verilerin geri yüklenmesi ve bilgisayarların bu virüsün yol açtığı büyük zararlar olarak dezenfekte edilmesi maliyetini vurgular.

Semalt Sayısal Servislerin Uzmanı Ryan Johnson, Ransomware saldırısı tehdidinde bulunmanız durumunda adım atmanız gerektiğini açıklar.

Ransomware'in hedefleri kimlerdir?

Ransomware, günlük olarak eleştirel olarak önemli bilgilere erişimi temel alan ve bunun olmadan çalışamayacak şirketleri hedeflemektedir. Böylece, hükümet kurumları, hastaneler, havayolları, polis departmanları ve bankalar Ransomware'in en çok endişe kaynağı olmalıdır.

Bununla birlikte, Ransomware saldırıları ayrıca bireysel kullanıcıları hedef alır ve aşağıda sizin için geçerli olabilecek bazı önerilerdir.

1. Big Sean'ın söylediği gibi, Verilerinizi Yedekleyin

Belirsiz saldırganlara en iyi yaklaşım, bu tehditlere karşı savunmasızlıklarınızı en aza indirgemektir. Bu nedenle verilerinizin şifrelenmesi durumunda tekrar erişmek için para ödemeyeceğinizden emin olmak için verilerinizi her gün yedeklemelisiniz. Bulut yedekleme servislerindeki veya harici sabit disklerdeki verilerinizi yedekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, saldırılar şu anda verileri yedekleyebilecekleri kanallar buluyor. Bir yedekleme sisteminin temelde bir Ransomware saldırısı daha az ağrısız hale getirmediğini, bir işin durdurulmasına veya bozulmasına neden olabilecek verilerin geri yüklenmesinin birkaç gün sürebileceğini belirtmek önemlidir.

2. Şüpheli Bağlantıları ve E-postaları Reddetme

Ransomware'le bilgisayarlara bulaşmanın temel yaklaşımı, kurbanına kötü amaçlı eklerin hakim olduğu e-postalara spam göndermeyi gerektiren bir phishing saldırısıdır. Örneğin, Kongre üyelerine yönelik en yeni Ransomware saldırıları, House BT personelini, saldırganların kimlik avı amaçlı kanallar olarak kullandığı Yahoo e-posta hesaplarına geçici olarak erişimi engellemesine yol açtı.

3. Yama ve Blok

Güvenlik sistemleri yüklemenin yanı sıra, şirketler kötü niyetli uygulamaların bilgisayarları bulaştırmak için onları manipüle etmesini önlemek için yazılım güvenlik boşluklarını ekleme gibi diğer güvenlik önlemlerini almalıdır.

Ağ yöneticileri tarafından benimsenebilecek diğer yaklaşımlar arasında, sistemin yöneticinin bilgisi olmaksızın sisteme yüklenmediğini önlemek için sistemlerin kısıtlanmasına izin verilmesi de dahildir. Yedek hizmetler, yöneticilerin, işgücünün çoğuna tek bir sunucuda erişebilmesine izin verilmesine aykırı olarak yaşamsal bilgiye erişimi segmentlere ayırmak için de kullanılabilir.

4. Zaten enfekte olmuş mu? kesmek

Rehin kılavuzu, yöneticilerin virüs bulaşmış sistemleri organizasyon ağından ayıracağı ve kötü amaçlı yazılım yayma oranını en aza indirgemek için makinelerde Kablosuz ve Bluetooth'u kapatması gerektiğini ileri sürer.

Ardından, etkilenen taraflar, Ransomware'in hangi durulama sistemlerine bulaştığını tespit etmelidir. Varyant belirlenebilirse, Kaspersky Lab gibi antivirüs ile uğraşan şirketler dosyaların kilidini açmanıza yardımcı olabilir.

November 23, 2017