Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Sayım Web Sitesinin Hack Saldırısı Ve Etkileri

1 answers:

Raporlar, Avustralya'daki nüfus hırsızlarının Avustralya'daki nüfus sayımının arkasında olduğunu belirtti.Avustralya İstatistik Bürosu, verilerin bütünlüğünü korumak için sistemin kapatılması için inisiyatif kullandı. Daha fazla araştırmada,Büro, çevrimiçi sayım formunun, her biri belirli bir doğa ve değişen şiddette olmak üzere dört dağıtılan DDoS saldırısının kurbanı olduğunu iddia etti.

Nik Chaykovskiy, Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt ,Bunun gibi şeylerin neden böyle olduğunu açıklar - wayanadan.

DDoS Saldırıları

Saldırı, kullanıcıları siteyi daha fazla selle kapatarak kullanılamaz hale getirmeye çalışmaktadır.İstekleri üstesinden gelebilir. Web sitesi bilgi talepleri, kişinin sayfayı görüntülemesine izin veren ve onaylayan bir sunucuya geçer.Bununla birlikte, yalnızca belirli sayıda taleple ilgilenebilir. Bir aşırı yükleme, sunucu çökmelerinin tamamlanmasına ve sitenin yapımına neden olabilirGeçici olarak kullanım dışı. DDoS saldırıları, dünyaya yayılmış çeşitli cihazlara ve dolayısıyla "dağıtılmış" deneğine güveniyor. Gruplarıbirbirine bağlı cihazlar, her biri, bilgisayar korsanlarına uzaktan erişim kullanarak bir siteye girişi getiren kötü amaçlı yazılım bulaşmış "botnet'ler" olarak bilinir.

DDoS Kullanımının Nedenleri

Bilgisayar korsanları, çeşitli nedenlerle DDoS saldırıları yapabilir. Aralarında:

  • Hacktivism Hacktivistler, bir hedefin bazı eylemlerine karşı protesto yapmak için bu tür saldırıları kullanırlar..
  • Soygun Siber suçluların para kazanmak için bu yöntemi kullandığı bilinmektedirDevam eden saldırıları durdurmak için değişim.
  • İş Rekabeti DDoS meşru bir ticaret uygulaması olamaz, ancakBazen rakibin web sitesinin performansını düşürmek veya durdurmak için kullanılır.
  • Komut Dosyası Çocukları. Bazı çevrimiçi kullanıcılar, çevrimiçi hazırlama komut dosyalarını kullanarak çevrimiçioyuncular gibi diğerlerinin faaliyetleri.

Hackerlar Sayımı DDoS'den Neler Elde Ediyor?

Her şeyden önce, bilgisayar korsanlarının mümkün olduğunun bilinmesi gerektiğini anlamalıyızSayım sitesinde güvenlik açıkları. Muhtemelen nedeniyle ağır trafik nedeniyle oldu. Sonuç olarak, site artan bir biçimdeDenizaşırı bilgisayar korsanlarının Avustralya hükümetinin sisteminin nasıl saldırıya uğradığını göstermek için bir hedef. Ayrıca artan bir yanıt olabilirgüvenlik ve gizlilik kaygılarıyla ilgili halka açıklamalar. Andy Hurren de aynı düşünceye sahipti;yüksek profilli bir ulusal çevrimiçi sistemi koruma başarısızlığı. Bununla birlikte, saldırıları motive etmenin nedenleri para veya veri olma ihtimali düşüktür.Diğer muhtemel nedenler, sisteme ya da bilgisayar korsanlığı becerilerini sergilemek isteyen birisine katılmayan hoşnutsuz denizaşırı korsanlardır.

Veri Güvenilir Mi?

DDoS saldırısı, esas olarak siteyi çökertme girişimlerini yoğunlaştırır. Hedeflemezsitede bulunan veriler. Bununla birlikte, bazı saldırganlar DDoS saldırılarını bir saptırma görevi yapmak için kullanabilirler; bu saldırı sonrasında,TalkTalk telekomünikasyon şirketi gibi şebekedeki kullanıcı verileri.

Gelecekteki Hususlar

ABS, Nüfus Sayımı site çökmesine neden olan ana sebebin bir DDoS saldırısı olduğuna sıkıca inanıyor.Çok sayıda sebep olabilir, ancak ABS daha fazla bilgiye sahip olduğundan ve kaynağı belirlerken ne arayacağını ve kapsamı belirleyecektir.zararın. BAY. Hurren, bir siber güvenlik uzmanı kim? Avustralya Sinyalleri Müdürlüğü ve ilgiliPaydaşlar halihazırda şekil alıyor. Saldırının kaynağını izlemek kolay olabilir, ancak saldırının karmaşıklığıonlar için parmakla işaret etmek çok zor.

November 23, 2017