Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: SEO Performansını Nasıl Değerlendirirsiniz?

1 answers:

Çoğu e-ticaret yöneticisi sıralamada takıntılıdır. Onlar her zaman Google'da arama yapıyorlar.sıralamalarını iyileştirdiklerini belirten bir şey için. Arama motoru sonuçlarındaki değişiklikleri fark ettiklerinde, onlarınarama motoru optimizasyonu (SEO) programının performansı kusursuz. Ne yazık ki, bu her zaman doğru değildir.

Frank Abagnale, Müşteri Başarı Yöneticisi Semalt Dijital Hizmetler, web sitenizin sıralamasını ve performansını etkileyen gerçek faktörleri açıklar.

Yarışma: Başka ne sıralamada bulunuyor?

Günümüzde rekabet, tarafından kullanılan geleneksel organik arama taktiklerinden daha fazla büyümüştür.rakipler. Her e-ticaret şirketi sahibi, görünürlüğünü artırmak, tıklama almak ve web sitelerinin görünürlüğünü artırmak için sitenin ticari rakiplerinden üstün olmasını istiyor.indirim. Bununla birlikte, çoğu arama sorgusu, ilgi çekici organik sonuçlardan dikkat çeken ve arama sonuçlarında yer alan öğeleri belirledisayfalardaki listeler.

Kişiselleştirme: Sıralama kimdir?

Bugün sıralamalar, kişiselleştirilmemiş olanların sayısı kadar özelleştirilmiştirÇoğu arama için sıralamalar. Temel olarak, bir tüketici iPhone'unda gördüğü sıralamalar, tabletinizde gördüğünüz sıralamalardan farklı olacaktır.bilgisayar. Sonuç olarak hiç kimse kesin olarak "Google'da birinci sıraya giriyoruz!" Diyemez.

Normal olarak, sıralamalar aşağıdakilere dayalı olarak özelleştirilir:

  • Location. Bu sıralamaların kişiselleştirilmesini etkileyen en yaygın faktördür.Arama motorları, kullanıcının hücre sinyalini veya cihazın IP adresini kullanarak yerini belirlediğinde, özelleştirilmiş arama sonuçları sağlarlar.
  • Cihaz kullanımı. Akıllı telefonlarda görünen sıralamalar görünen sıralamayla aynı değildir.bir masaüstünde veya tablette. Mobil cihazlar genellikle uygulamalara bağlantılar alır. Sonuç olarak, mobil cihazlara uygun deneyime sahip sitelerin sıralaması yüksek olur..Eğer birTüketici iPhone'da bir şeyler arıyor ise, sonuçlar masaüstü sonuçlarınızda görünenden çok farklı olacaktır.
  • Arama geçmişi. Arama motorunun hesabına her giriş yaptığınızda, arama motorutüm arama geçmişinize erişmenizi sağlar. Mükemmel bir örnek, bilgisayarınızdaki Gmail hesabınıza giriş yaptığınızda, arama motoru oturum açtığındaGoogle hesabınız ve Google aramanız. Bu bilgi, cihazınızda görünen arama sonuçlarını özelleştirmek için kullanılır.
  • Sosyal davranış. Twitter ve Google+ gibi platformları kullanarak Google tam erişime kavuşuyorsosyal davranışlarınıza. Bu, neden markalardan veya arkadaşlardan bazı içeriğin arama sonuçlarınızda görüntülendiğini açıklar; ancak diğerinsanlar arama sorgularını başlatır.
  • Demografik. Arama motorları, her kullanıcıyı kullanarak demografik bir gruba yerleştirir.yüksek hedefli reklamlar sunmak için geçmiş davranış.

Yukarıda belirtilen faktörlere dayanarak, arama motorunun sonuçlarının nasıl olduğunu anlıyorsunuzözelleştirilmiş. Bu faktörler, sıralamadaki rapor araçlarının sıralamanız sırasında bile bir tüketici için kişisel olmayan verileri döndürme ihtimalinin bir önizlemesini veriraraçlar, en değerli anahtar kelimeniz için ilk sırada olduğunuzu gösterir. Bir olasılık, sonuçlarının sonuçlarını göremediği anlamına gelir;Senden muhtemelen satın almazlar. Bu, bir rütbeli raporlama aracı, işletmenizin gelir elde etmesine yardımcı olmak için doğru verileri veremiyorsa, o zaman,performans göstermek için güvenilir bir araç değildir.

Temsil: Hangi anahtar kelimeleri seçeceksiniz?

İzleme sıralaması, kullanmak istediğiniz ifadeler ve anahtar kelimeler kümesini seçtiğiniz anlamına gelir.sitenizin performansını bu sözcüklerin sıralamasında sıralayın ve çizin. Seçtiğiniz ifadelerin görünümünü değiştirme potansiyeline sahiptir.performansın.

Çoğu zaman şirketler, cümleleri ve anahtar kelimeleri kullanmakta olduklarını kolayca bulurlarrekabet güçleri düşük olan markalarını veya sözcüklerini dahil etmek için sıralamaya. Bu genellikle sanki SEO performansı kusursuz olsa bileo değil.

Diğer taraftan, tek tek sayfalar binlerce cümleyi çok azıyla sıralayabilirtalep ediyoruz. Bu, aylık 1,5,15 veya 60 aramayı temsil eden birçok anahtar kelimenin konseptine dayanıyor ve bu aralıklarla karşılaştırıldığında trafik kazandı.Sıralama raporunuzda izlediğiniz, yüksek değerli anahtar kelimeler. Yüksek değeri düşündüğünüz anahtar kelimeleri izlemek, gizli potansiyelin kör olduğunu gösteriruzun kuyruk aramaları.

Temporality: Ne zaman sıralamıştır?

Sıralamalar oldukça sıvı ve huysuzdur. Sonuç olarak, favori sayfanızda arama yapabilirsinizanahtar kelimeler ve bunun artık birinci derecede olmadığını fark ettiniz. Bununla birlikte, bir dahaki sefer arama yaptığınızda sıralamayı ilk sırada görmek hoş bir sürpriz olabilir Source .

November 23, 2017