Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı Snowshoe Spam'i Uyardı: Nedir ve Nasıl Önlenir?

1 answers:

Snowshoe spam gönderenleri birden fazla IP adresi üzerinden farklı mesajlar yayarlar ve birincil spam formu, tek bir IP adresinden gönderilen istenmeyen e-postaların hacmidir. Snowshoe spam filtresi tarafından engellenirse, gerekli önlemleri almadığınız ihtimaldir.

Oliver King, Semalt'tan önde gelen bir uzman olup, burada snowshoe spam'ına ve bunun önlenmesi için ipuçlarına genel bir bakış sunmaktadır.

Snowshoe tarihi ve arka planı:

Dört ay önce bir posta kutusu sağlayıcısının postmaster masasında, snowshoe spam'ini değerlendirmekle suçlanıyordum - sava eskimo stud 205 60 16. O sırada bazı otomatik filtreler oluşturdum ve e-posta kimliğime ayarlamalar yaptım. Sistemin mevcut tehditleri işleyebildiğinden emin olmak için 7 gün 24 saat çalışıp alanlardaki ve IP'lerdeki canlı verileri inceledim.

Bir spam gönderici geldi ve farklı bir şey denedi. 2009'da, aynı spamcı snowshoe spam'ı geliştirdi. IP veya alan adını engelleyen birkaç saniye içinde daha fazla ve daha kötü niyetli etkinlikler gözlendi.

Kar ayakkabıları, geniş kar alanında geniş bir yelpazeye yayılmış olan gezginler gibi, korsanların spam'ı birden çok alana ve IP'ye yaymak için kullandığı bir tekniktir. İtibar metriklerini sulandırmak ve filtreleri kullanmaktan kaçınmak istiyorlar (Spamhaus).

Snowshoe neden önemlidir?

Geleneksel spam filtreleri, snovehoe spam'ı ile mücadele edemezler, çünkü tek bir alan veya IP'den gelen istekleri işlemek için yeterli alan yok. Snowshoe spam'ı hacim tabanlı filtrelerin radarında kalır, ancak sorunu çözmenin yolu yoktur.

Konuyu karmaşıklaştırmak için, yanlış yalancı olmadan snowshoe'yu engellemek mümkün olmayabilir.Aynı zamanda, snowshoe spamcerlerinin a / 24'de 50 IP olması olasılığı vardır, bu nedenle tüm alan adını engelleyemezsiniz ya da IP'den daha iyi içerik sağladı.Ayrıca, içerik meşru görünüyordu ve kötü şeyleri ve iyi şeyleri ayırt edemedim.Ne yazık ki, spam gönderenler ve bilgisayar korsanları daima bir adım önündeydi. Birkaç yıl snowshoe spam'iyle mücadele etmek zorunda kalacakmışız gibi görünüyor bir çözüm bulana kadar, spam önleme endüstrisi bu spama tepki verdi.Aynı yıl, Spamhaus öne çıktı ve CSS (Composite Snow-Shoe) listesini başlattı.Önemli spam filtreleri güncellendi ve uzmanlar, snowshoe spam'ini önlemek için kullanılır.Özel snowshoe spam'ı rahatsız edicidir.Fakat çoğu durumda ABD'de CAN-SPAM Act'i ihlal etmez.Spam göndericileri daima posta adresi gereksinimlerini karşılamak ve farklı statik IP'ler kullanmak için PO Box içeriyorlar ve alanlar.

Snowshoe spamlarından nasıl kaçınırım?

Bir e-posta pazarlamacı olarak, snowshoe spam ile mücadele etmek önemlidir. En kolay yollardan bazıları aşağıda belirtilmiştir.

1. Birden çok alan yerine alt alan kullanmalısınız.

2. Filtreleme ve hız sınırlayıcı zorlukların üstesinden gelmek için alan adını ve IP'yi eklememelisiniz. Oldukça basit, ancak filtrelenmiyorsa veya bloke edilmediysen, şans herşey yolunda olmalı. Kendinizi Spamhaus CSS ile bulursanız, daha az etki alanı ve IP göndermeyi düşünmelisiniz. Aklında şüpheleriniz varsa, bir BT uzmanına snowshoe spam'ı ile ilgili danışabilirsiniz.

November 26, 2017