Back to Question Center
0

Semalt Uzmanı: Trojan Virus Nedir ve Nasıl Elle Nasıl Çökertilir?

1 answers:

Normal bir bilgisayar kullanıcısı iseniz, büyük olasılıkla Trojan virüsünün ve cihazınız üzerindeki etkisinin farkındasınızdır. İnternet'ten indirdiğiniz programlara ve dosyalara eklenen bir virüstür. Bu virüsün en büyük özelliği, dosyalarınıza girdiği andan itibaren gizlice onları yok etme işlemi başlatmasıdır. Yararlı bir uygulama biçiminde gelir, ancak bilgisayarınızı olumsuz bir şekilde etkileyerek bunun tersini yapar - sava eskimo stud atsiliepimai auto.

Semalt Sayısal Hizmetleri uzmanı Ryan Johnson, Truva Virüsünün ne olduğunu, hangi tehlikeleri mevcut olduğunu ve onu bilgisayardan elle nasıl yok edebileceğinin doğru bir açıklaması yapar. Hadi başlayalım.

Truva atı virüsünün özellikleri

Truva atı virüsü ile normal bir bilgisayar virüsü arasındaki en büyük fark, birincisinin kendisini yayacak şekilde tasarlanmadığıdır. Bu nedenle virüs, web'den bir yük veya virüslü dosya olarak indirilir. Bu virüs, son kullanılmış bilgileri çalmanın yanı sıra bilgisayarınıza diğer zararlı yazılımları karşıdan yükleme kapasitesine de sahiptir. Bilgisayarda bu virüsle mücadelede yardımcı olan güvenlik duvarı özellikleri bulunur, ancak virüsten koruma her zaman etkili değildir, bu nedenle virüsü el ile kaldırmanız gerekebilecek durumlar vardır.

El ile kaldırma adımları

Trojan atı virüsünü el ile bilgisayarınızdan kaldırmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Trojan'yı belirleyin: Bu virüsün etkilenen dosyalarını tanımladıktan sonra, kolayca kaldırılabilir. Çoğu durumda, sisteminiz Trojan saldırısına bağlı bir DLL hatası ortaya çıkaracaktır..
  • Sistem geri yükleme işlevini devre dışı bırak: Bu adımı unuttuğunuzda, bilgisayar sildiğiniz verileri geri yüklenecektir.
  • Makinenizi yeniden başlatın: bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda, güvenli modda başlatmanıza yardımcı olması için 8 işlev tuşunu kullanın.
  • Programları Kaldır veya Kaldır'a gidin: bunu Kontrol Paneli bölümünde bulup Trojan virüsü bulaşmış uygulamalarını kaldırın.
  • Uzantılardan kurtulun: Windows sistem klasörünü temizleyerek bir programın tüm dosyalarının silinmesini sağlayın.

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra bilgisayarınızı normal modda yeniden başlatın.

Virüsün giderilmesine yönelik diğer yaklaşımlar şunları içerir:

Trojan atının elden kurtulmasının bir diğer müdahalesi şunları içeren adımları gerektirir:

  • Gizli klasörlerin klasör seçeneğinden göründüğünden emin olun.
  • Sonra bilgisayarı güvenli modda yeniden başlatın.
  • Sonra Trojan virüsüyle bağlantılı tüm işlemleri durdurun.

Ancak, bu adımların tamamlandığından emin olmak için sistem kayıt defterini düzenlemelisiniz.

Geri çağırma noktaları

Virüs bulaşmış verileri kayıt defterinizden başarıyla taşıdığınızdan emin olmak için, RUN klasörünüzdeki bilgileri bulunmanız gerekir.

Üstelik, klasörü bulduğunuzda, Truva adlarıyla ilişkili exe ve dll dosyalarını silmelisiniz ve daha sonra değeri silmeniz gerekir. Bilgisayarınızı açtığınızda hangi programların otomatik olarak başlatılacağını da belirlemelisiniz.

Pekala, yardıma ihtiyacım var

Trojan Horse virüsünü elle kaldırmak zor. Yine de, güncel anti-malware yazılımı ile virüs etkin bir şekilde kaldırılabilir. Plumbytes Anti-malware, bilgisayarınızdan Trojan Horse virüsünü ve diğer kötü amaçlı yazılımları ortadan kaldırmak için en iyi yazılımdır.

->
November 23, 2017