Back to Question Center
0

Semalt Uzmanına Sorun: Dahili Trafiği Google Etiket Yöneticisi ile Nasıl Engellerim?

1 answers:

Kapalı alan trafiğini, "temsilcilikleriniz", "markanıza gerçekten yakın olan kişiler", "reklam bölümünüz", "web düzeltmeniniz" gibi şüpheli olarak tasvir ederiz.

Bu makalede, Semalt'ın önde gelen uzmanı Michael Brown, (genellikle) Google Etiket Yöneticisi'ni kullanarak bu tür bir iç etkinliği açıklayan iki stratejiyi açıklayacaktır.

İki strateji vardır:

1) Ziyaret URL'si.

2) IP ekstraksiyonu

Her iki yaklaşımın avantajları ve dezavantajları vardır.

Dahili etkinliğinize dahil edilmeniz gereken genel nüfus her zaman hareket ediyorsa, çeşitli ürün çeşitlerini kullanın ve bir IP adresi limiti kullanarak bulmak zor olduğunda, birincil stratejiyi kullanmalısınız - commercial real estate appraisal services.

IP çıkarımı, parçalamanız gereken belirli bir IP adresine sahip olmanızı gerektirir. Bu ofis yapılarına veya sistemlere benzer durağan noktalarla başlayan etkinlik için en iyi seçenektir.

Teknik 1: Ziyaret URL'si

Bu tekniği gerçekten seviyorum, tamamen müşteri tarafında olduğu için, IP adresini kurtarmak için herhangi bir özel kapasiteye veya dış programlama arabirimi çağrısına ihtiyaç duymuyor. Dış trafikle uğraşmak istedikleri kapalı şansla, temsilcilerinize veya müşterilerinize bir şeyler verir.

Buna rağmen, gereksinim duyduğunuz bir parametre, içerideki trafiğinizin web sitenizi her ziyaret ettiklerinde URL'yi kullandığından emin olmasını sağlar.

Bir URL yenilemesinden faydalanın (üst uç)

Bir URL sorgulama parametresini kullanmanın sıkıntılı olduğunu fark etmenin şans eseri, yönlendirmeyi 301 uğradığı bir sunucu tarafı yeniden dağıtılmasını yapılandırmanız ve bir alt alan veya makyaj URL'si kullanmanız gerekir.

Teknik 2: IP çıkarma

Dış etkinlikten gelen trafiği izole etmek için belirgin bir yaklaşım, müşterinin IP adresini kullanmaktır. En yaygın olarak kabul edilen teknik, önceden tanımlanmış bir kapsamın içine girdiği herhangi bir IP eğilimini silmek için Google Analytics'in genel özelliklerini kullanmaktır.

Bu rehber, iç trafiği yorumlamak için değil, ayırmak için değil, müşterinin IP adresini önceden belirlenmiş bir aralıkta kontrol edeceksiniz ve benzerlik varsa, bu verileri özel platform vasıtasıyla göndereceksiniz.

JavaScript'i kullanarak IP'yi kurtarma ve işleme

Sunucu tarafında komut dosyası veya PHP kullanamazsınız kapalı fırsatta, JavaScript kullanabilirsiniz. Her şey düşünüldüğünde, müşteri IP'sini yalnızca JavaScript kullanarak çözemezsiniz. Bir dış kaynaktan IP sormak zorundasınız.

Siteyi ziyaret et etiketiyle özel boyut bilgisi gönder

Dahası, nihayetinde, bu külfetli maceranın nihai hedefine ulaşacağız. Site ziyareti etiketinizi, bu özel bir perspektifin hareket türü ile ilgili verileri birleştirmek amacıyla ayarlamak için harika bir fırsat.

November 24, 2017