Back to Question Center
0

Semalt: Yönlendirme Trafiğinin Verilerinize Etkileri Nasıl Olur?

1 answers:

Yönlendirme trafiği nedir? Neden önemlidir? Peki, Semalt 'un Kıdemli Müşteri Başarı Yöneticisi Jack Miller, yönlendirme trafiğinin, başka bir kaynak yoluyla sitenize gelen trafiğin segmenti olduğunu açıklıyor. Kaynak, başka bir alan adından gelen bir bağlantı olabilir. Google Analytics, web trafiğinin sitenize gelmeden önce nerde olduğunu bilir. Bu şekilde (Google Analytics), bu web sitelerinin alan adlarını raporlarında yönlendirme trafiği kaynağı olarak görüntüleyecektir.

Yönlendirme trafiğini dışladığınızda verileriniz nasıl etkileniyor?

Başvuru sahipleri varsayılan olarak yeni oturumları tetiklemektedir. Bununla birlikte, herhangi bir yönlendirme kaynağını hariç tutmayı seçtiğinizde, hariç tutulan alanlardan gelen web trafiği yeni oturumlar tetiklemez. Açıkça görüleceği gibi, yönlendiren trafiği yeni oturumlar tetiklemek istiyorsanız, o zaman bu dışlama listesine alan adlarını dahil etmemelisiniz.

Yukarıdaki senaryodan, tavsiyelerin yeni oturumlar başlattığından, tavsiyeleri hariç tutmanın oturumların nasıl hesaplandığını etkiler. Bu etkileşim, tavsiyeleri işleme şeklinize bağlı olarak tekil veya çoklu oturumlar olarak sayılabilir. Örneğin, mysite.com'daki bir kullanıcı web sitenizi ziyaret eder; yoursite.com daha sonra mysite.com adresine geri dönüyor. Web sitenizi hariç tutmadıysanız (siteniz.com), her iki oturum da sayılır. Her seferinde mysite.com'a yerleşir. Öte yandan, sit.com'u dışladıysanız, yalnızca tek bir oturum tetiklenir. Yönlendirme trafiğinin hariç tutulması, oturumlarınızın sayımını nasıl etkiler?

Sevk başvurularının yaygın uygulamaları

 • üçüncü taraf ödeme işlemleri için
 • alanlar arası izleme

Hariç Tutma Listesi

Bir alan adından ve alt alanlarından gelen web trafiğinin hariç tutulabileceğinin farkında olmalısınız. Alt dizgi uyuşmalarıyla bir alan adındaki trafik değil.

Örneğin, yönlendirme trafiğini website.com'dan hariç tutarsanız, web sitesi.com ve alt alan adı another.website.com alanından gelen web trafiği hariç tutulur. Ancak, another-website.com sitesinden gelen trafik hariç tutulmaz.

Tavsiye istisna listesi nasıl oluşturulur?

 • Google Analytics hesabınızda oturum açarak başlayın
 • 'Yönetici'
 • üzerine tıklayın
 • açılır menüyü hesap sütununuzdaki bir yerden kullanarak, çimdiklemek istediğiniz bir mülkü seçin
 • Tracking-Info
 • tıklayın
 • Yönlendirme-Dışlama Listesi
 • Alan ismini ekleyin ve daha sonra listenizi yapın
 • değişiklikleri kaydedin ve gidebilirsiniz

Bir etki alanını dışlama listesinden kaldırma

Herhangi bir nedenden dolayı, bir alanı bir dışlama listesinden kaldırmayı yeniden gözden geçirmeniz en iyi bilinen ise, bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Küçük bir ayrıntı haricinde yukarıdaki adımları uygulayın - bir tavsiye eklemek yerine kaldırın. Son olarak, Etki Alanını Sil'i tıklatıp değişiklikleri kaydedin.

Suları test edin

Hariç tutma listenizin test edilerek test edildiğinden emin olun. Uzmanlar, Google'ın Etiket Yardımcısı Kaydını kullanmanızı önerir. Neyin dışarıda bırakıldığını ve neyin olmadığını belirtir.

Raporunuzda hariç tutulan trafik halen görülmeye devam ediyor Source . Olabilir:

 • kullanıcılar dışlama listesini oluşturmadan sitenizi ziyaret etti
 • onlar yer imlerini kullanıyor olabilir
November 23, 2017