Back to Question Center
0

Web Tasarımında Dikkate Alınması Gerekenler SEO Yönlerini Açıklar

1 answers:

Bir web sitesi geliştirmek bir ev inşa etmekle karşılaştırılabilir; zayıf bir temel var; o zaman istikrarlı olmayacaktır. İçinde yaşamak, bazı temel çalışmaları yapılmalıdır. Web siteleri için temel, arama motoru optimizasyonu (SEO) 'dır - ego w cartomizer set.

Neolursa olsun, bir web sitesi geliştiriyoruz, o zaman SEO düşünmek gerekir. İşte neden:

  • > size zaman kazandıracak
  • > size daha yüksek bir sıralama kazandıracaktır
  • > daha fazla trafik kazandıracak, ayrıca çok para kazanılacaktır

Bu avantajlardan yararlanmaya yardımcı olmak için, Semalt'in , Müşteri Başarı Yöneticisi Ivan Konovalov, şirketinizin web sitelerinin geliştirilmesi ve tasarımlarken düşünmesi gereken SEO puanlarının bir listesi yapmıştır.

1. Site mimarisi ve bağlantı oluşturma

Ev benzetmesini kullan, bunun için bir sürü parçasının kaldığını fark edeceksiniz. Bazı örnekler var, mobilyalar, izolasyon, peyzaj işleri, boya işleri ve liste uzayıp gidiyor. Bunların hepsi kullanılabilir bir alan yaratmak için birlikte çalışmalıdır. Mantıklı bir şekilde yeniden düzenleyen gerekir. Şimdi, site mimarisi bu işi halleder. Diğer taraftan birbirine bağlantı, web sitenizin tüm sayfalarına erişilebilmesini sağlar.

2. Taranabilirlik

Google ve diğer arama motorları web sayfaları tarayıp daha sonra bunları dizine ekler. İster XML, AJAX, Flash veya JavaScript'i seçin, içeriğin dinamik olduğu emin olun. AJAX'ı, bu kodlama dilini kullanarak kodlanmış sayfaların taranması ve sonradan dizinlenmesi zor ama mevcut olması caydırılmaktadır. Hatalar için web sitenizin robotları. txt dosyalarını bir kez daha kontrol edin.

3. İşlevsellik

Web sitenizin tek amacı markanızı satmaktır. Onun özellikleri bu amaca hizmet etmeye yardımcı olur. İster bir ödeme menüsü, katalog veya aklınıza gelebilecek şeyleri. Hiçbirşeyin web siteleri için işlevselliğinden ödün vermediğinden emin olun. Böylece, web geliştirme aşamaları ve diğer hatalar için dikkatli olun. Web sitenizi yeniden tasarlamaya karar verdiniz, sitenizin yeni sürüm hepsini ayrı bir 'dev' sunucusunda barındırıldığım emin olun. Asla canlı değişiklikler yapmaya çalışmayın. Binlerce dolar kaybedebilirsin.

4. Mobil Çevre Tasarım

Web sayfanızın yüklenmesi hızı mobil cihaz dostulığı ile el ele gider. Bu nedenle, yüksek öncelik verilecek. Bu konuda en iyi şey, onu ikisinin de web sitenizin geliştirme aşamasında yapmak için yapılabilmesidir. Müşterilerinize yavaş yüklenen web sayfalarının acısını çekin. Şerit ve stil sayfaları test etme yolunu bulun. JavaScript'in yüklenmesini ertelemek unutmayın. Bu web sitenizin sorunsuz çalışmasını sağlar. Doğru Dönüşüm Oranı Optimizasyonu taktiği için zamanı ayırın. Gösterenleriniz ve analizleriniz size rehberlik etmelidir. Ana sayfanızda bir harekete geçirici mesaj sekmesini unutmayın.

5. Hız ve kullanıcıyı deneyim

Organ cihazları için yaklaşık% 60'lık mobil cihazlar yapılmaktadır ve bu da 'mobil cihazlara uygun' bir tasarım içeriyor olmalıdır. Bu, resim dosyalarını sıkıştırmaktan hızlandırmaya kadar her şey olabilir. Web sitenize tüm cihazlardan erişilebiliriliyorsa, o zaman gidebilirsiniz.

November 26, 2017